İç Denetim Yönetimi

CFO Finansal Hizmetler A.Ş.

1. İç Denetim Yönetimi

Bugüne kadar 400’den fazla firmaya yönelik vermiş olduğumuz finansal hizmetler ile geliştirdiğimiz ve teyit ettiğimiz teknik ve yöntemlerle, firmalarımızın iç denetim sürecinin kurulumuna talibiz.

Kurumsal işleyişin etik liderliği olarak gördüğümüz iç denetim süreci, kurum etik değerlerinin yerleşmesi ve benimsenmesi boyutunda giderek daha da vazgeçilmez hale geliyor.

2. Biz size kontrol edilebilir objektif bir değerlendirme sürecini kurum kültürüne adapte etmeyi teklif ediyoruz.

İşe kuruluşunuzun mevcut politikalarını ve prosedürlerini objektif bir şekilde gözden geçirerek başlıyoruz ve  politika ve prosedürlerinizin yaptığınızı söylediği şeyi yaptığınızdan ve bu süreçlerin benzersiz risklerinizi azaltmak için yeterli olduğuna dair güvence sağlıyoruz.

3. Biz size tüm operasyonlarınızın verimliliğini arttırmayı teklif ediyoruz.

Mevcut prosedürlerinizi analiz edip verimliliğe yönelik güncellemelerin yanı sıra süreçlerinizi sürekli izleyerek ve gözden geçirerek, bu süreçlerin verimliliğini ve etkililiğini artırmak için kontrol önerileri belirliyoruz. Şirketinizin insanlardan ziyade insanla birlikte sürece bağımlı olmasını sağlıyoruz.

4. Biz size potansiyel gri alanlarınızı göstermeyi teklif ediyoruz.

Sistematik risk değerlendirmesi yoluyla riskleri belirleyerek ve önceliklendirerek ortamdaki muhtemel bir boşluğun belirlenmesi ve bir iyileştirme planının yönetimizin ile değerlendirilmesine ve uygulama sonuçlarının doğru analizine zemin hazırlıyoruz. İç denetim programınız, organizasyonunuzda yapılan tüm değişkenleri izlemenize ve belgelemenize ve bulunan risklerin azaltılmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

5. Biz size her daim yasalara ve yönetmeliklere uyumlu kalmanızı ve dış denetime dönemsel olarak değil devamlı olarak hazır olmanızı teklif ediyoruz.

Düzenli olarak bir iç denetim gerçekleştirerek, ilgili tüm yasa ve yönetmeliklere uyulmasını sağlamanın yanı sıra bir sonraki dış denetiminiz için yapmak zorunda olduğunuz hazırlıklar, belge, rapor, analiz yönetimi konusunda içinizin rahat olmasını sağlayacaktır. Yasalara uyum konusunda güveni daim kılmak ve uyumsuzluktan kaynaklanan yüksek maliyetli cezalardan kaçınmak, iç denetim sürecini kuruluşunuz için daha da önemli ve değerli bir faaliyet haline getirecektir.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz